12H SLALOM MARATON 2022
 

12H SLALOM MARATON 2022

Miniony weekend sprawił, że stolicą zimowych sportów bezapelacyjnie zostało Zakopane. Mnogość wydarzeń sportowych, które miały tutaj miejsce przyciągnęły pod Tatry rzesze fanów aktywnego wypoczynku. Wśród kibiców znaleźli się zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści z kraju i z zagranicy.

Jedną z najciekawszych imprez sportowych był 12 H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022, dlatego po raz kolejny spółka POLSKIE TATRY S.A. została jej partnerem. Wydarzenie miało charytatywny charakter – jego celem było zebranie funduszy dla sportowców z niepełnosprawnością – podopiecznych Fundacji HANDICAP Zakopane.

16 stycznia 2022 roku na Polanie Szymoszkowej odbył się 12-godzinny slalom drużynowy z udziałem Mistrzów i Reprezentantów Polski w narciarstwie alpejskim, podczas którego próbowano pobić dotychczasowy rekord Polski oraz otwarty MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE 2022, polegający na wykonaniu przez ochotników jak największej ilości zjazdów po slalomie.

Gościem Specjalnym wydarzenia był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda, który jako pierwszy wykonał zjazd i dokonał uroczystego otwarcia imprezy. Organizatorom – Burmistrzowi Miasta Zakopane – Leszkowi Do

  • Logo 1
  • Logo 1
  • Logo 1
  • Logo 1
  • Logo 1